10 maj 2011

Drzwi otwarte Urzędu Miasta

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, 24 czerwca, zaprasza mieszkańców Chorzowa, na Dzień Otwartych Drzwi Urzędu Miasta Chorzów. W tym dniu będzie okazja do zwiedzenia gmachu i spotkania z Prezydentem Chorzowa. Po siedzibie władz miasta będzie oprowadzać zwiedzających i opowiadać o historii budynku, Miejski Konserwator Zabytków Henryk Mercik.
REKLAMA
W Dniu Otwartych Drzwi nasi mieszkańcy razem z przewodnikiem będą mieli możliwość odbyć wycieczkę do ciekawych i ważnych miejsc naszego Ratusza. W programie wycieczki zaplanowano m.in. zwiedzanie sali posiedzeń chorzowskiej Rady, wizytę w gabinecie Prezydenta Miasta, wejście na wieżę ratuszową, z której roztacza się wspaniała panorama Chorzowa.
By, wziąć udział w wycieczce wystarczy przyjść 24 czerwca 2011 r. do Urzędu Miasta Chorzowa. W hollu budynku będzie czekał na Państwa przewodnik, stąd o każdej pełnej godzinie, od 9.oo do 12.oo wyruszać będzie grupa zwiedzających.

Dzień Otwartych Drzwi organizuje magistrat pierwszy raz. Sądzimy, że spodoba się Państwu ten pomysł i chętnie skorzystają Państwo z możliwości zwiedzenia i poznania historii chorzowskiego Ratusza
Termin 24 czerwca wybraliśmy nieprzypadkowo. Po pierwsze, tego dnia przypada rocznica wydania w roku 1257 przez księcia opolsko – raciborskiego Władysława Zakonowi Bożogrobców zezwolenia na lokację wsi Chorzów.
Po drugie, ze względów praktycznych. Termin przypada w dniu pomiędzy Świętem Bożego Ciała a weekendem i w tym okresie większość osób pracujących korzysta z tzw. długiego weekendu. Dotychczas, zdarzało się, że w takie właśnie dni Urząd Miasta był nieczynny i nie przyjmowano mieszkańców. Obecnie, zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta, w dni robocze przypadające pomiędzy dniami ustawowo wolnymi od pracy, czyli w tzw. długie weekendy progi Urzędu Miasta będą otwarte dla mieszkańców i będzie można załatwiać wszystkie sprawy.

Źródło: UM Chorzów
pogoda Chorzów