22 lipiec 2020

Kierowcy bez prawa jazdy w rękach Policji

fot. KMP w Chorzowie
Policjanci chorzowskiego garnizonu przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz były ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kołowego nietrzeźwych kierujących, osób, którzy nie posiadają uprawnień do kierowania lub posiadają aktywne zakazy kierowania pojazdami. Na efekty pracy policjantów nie było trzeba długo czekać.
REKLAMA

W miniony poniedziałek policjanci chorzowskiego garnizonu przeprowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami. Nasze działania były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie z ruchu drogowego osób, które nie mogą kierować pojazdami mechanicznymi. Na efekty pracy policjantów nie było trzeba długo czekać. Pierwsza kontrola samochodu marki Audi, która została przeprowadzona przy ul. Mariańskiej w Chorzowie potwierdziła, że 49-letni kierujący posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami. Za takie przestępstwo kierującemu może grozić aż 5 letni pobyt za kratami. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej przy ul. Kalidego. Jak się okazało, 31 letni mężczyzna kierował swoim BMW pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Chwilę później, policjanci na tej samej ulicy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW, którego kierujący również posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierując pojazdem bez uprawnień każdy uczestnik ruchu musi liczyć się z konsekwencją usunięcia pojazdu z drogi na jego koszt. Dodatkowo należy również zwrócić uwagę, że w przypadku kolizji, kierowca bez uprawnień, nieważne, czy w ogóle ich nie ma, czy brakuje mu tylko potrzebnej kategorii, będzie musiał pokryć wszelkie szkody. Wprawdzie ubezpieczyciel najpierw wyrównuje straty poszkodowanemu, a potem każe zwrócić sobie pieniądze. Jeśli w wypadku ktoś zginie, możemy zostać obciążeni kwotą nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, możemy także zostać obciążeni wypłatą renty inwalidzkiej poszkodowanym.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chorzowie

kiedy
2021-03-13 17:00
miejsce
Chorzowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-13 19:30
miejsce
Chorzowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany